#450. Rok 2023

Od roku 2020 tylko podnosi się nam poprzeczka, rzeczywistość staje się tak abstrakcyjna, że czasem mam wrażenie, iż żyję w jakimś filmie. Czasem i film wydaje się bardziej realistyczny niż to wszystko, co wydarzyło się w ostatnich latach. Najgorsze jest to, że kiedy tylko człowiek przyzwyczai się do jednej rzeczy, zaraz wyskakuje kolejna i nie pozwala spokojnie dostosować się do otaczającego nas szaleństwa.

Dlatego liczę, że cokolwiek rok 2023 ma dla nas w planach, niech da chociaż minutę dłużej na zorganizowanie się i stawienie temu wszystkiemu czoła. Wiem, że lepiej nie będzie. Łudziłem się rok w rok i po prostu czuję w kościach, że zmiana cyferki na końcu tylko da nam po gnatach. Chciałbym jednak, aby to już nie przyśpieszało do takiego tempa, że człowiek tylko biegnie z wywieszonym językiem i nie ma już siły na nic więcej. Mimo wszystko chciałbym wciąż cieszyć się pięknem świata, a nie patrzeć na jego najczarniejszą stronę i wręcz parować ze złości.

Jest wciąż tyle do zrobienia, tyle do napisania, tyle miejsc do odwiedzenia. Mam sporo planów, ale moje siły wciąż idą tam, gdzie nie powinny. Marnują się na stres, na złość, na niedowierzenie. A po co? Skoro można pójść w fajne miejsce, zrelaksować się, odpocząć, zająć swoim hobby. Taki mam plan na ten rok: przeżyć go jak najlepiej.

Dlatego roku 2023 – daj żyć, bo pożałujesz.

Mefisto

6 thoughts on “#450. Rok 2023”

  1. Tego ostatniego zdania sam nie ująłbym lepiej 😉 Damy radę Mefi! Jeżeli tylko będziemy się trzymać razem, na pewno damy radę. Czytaj i oglądaj mniej mediów, odcinaj się od wiadomości na ile możesz – to naprawdę pomaga. Skup się na tym, co Ci daje największą radość. Na rodzinie, na grach, na blogowaniu. Utrzymuj kontrakty ze znajomymi (polecam się 😉 ), a całą resztę miej w głębokim poważaniu. Bo na tę resztę i tak wpływu nie mamy…

    1. Najprawdziwsza prawda, przyjacielu. Staram się to robić, chociaż jest wiele spraw, z którymi niewiele mogę zrobić, a które bardzo utrudniają zwykłe, codzienne życie. Jak się uporam z tym, to będzie jak w bajce. 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top